Адміністрація Facebook хотіла перейменувати письменника Салмана Рушді

Відомому британському письменникові Салману Рушді, авторові гучних «Сатанинських сур» (відомих ще як «Сатанинські вірші»), вдалося домогтися від адміністрації соціальної мережі Facebook права на використання ім’я Салман у своєму профілі, повідомляє AFP.

Письменник, повне ім’я якого записано в паспорті як Ахмед Салман Рушді, в минулі вихідні позбувся доступу до своєї сторінки на Facebook. Після того як він відправив адміністраторам соціальної мережі копію своїх документів, доступ був відновлений, проте замість «Салман Рушді» в профілі письменника стало значитися «Ахмед Рушді».

Тоді Рушді через свій мікроблог на Twitter звернувся до засновника Facebook Марка Цукерберга з вимогою відновити колишнє ім’я, однак не отримав відповіді. Письменник пояснив, що за паспортом він дійсно Ахмед, проте весь світ знає його як Салмана Рушді.

Після закінчення декількох днів конфлікт між письменником і адміністрацією Facebook було вичерпано. Рушді у своєму «твіттері» повідомив про те, що він «задоволений» результатом. Крім того, соціальна мережа офіційно принесла автору «Сатанинських сур» свої вибачення.

RG