Оголошено імена претендентів на книжкову премію The Guardian

Із десятки молодих авторів, які претендують на Guardian first book award, вибрали п’ятьох.

Характерно, що до списку потрапила відома за багатьма списками книжкових премій цього року книга (що отримала, наприклад Пулітцерівську премію), присвячена раковим захворюванням «The Emperor of All Maladies» Сиддхартхи Мукерджі, яку представники журі охарактеризували як «неймовірно вражаюче … і необхідне читання ». Вона стала єдиною нон-фікшн-книгою, що потрапила до списку. З роботою Мукерджі розташовані по сусідству чотири дебютних англомовних романи: «Down the Rabbit Hole» мексиканського автора Хуана Пабло Віллалобоса, «The Collaborator» кашмірського письменника Мірзи Вахіда, «The Submission» американки Емі Уолдман і «Pigeon English» Стівена Кельман.

За словами представників журі, усі книги так чи інакше стосуються проблематики взаємин у сучасному суспільстві: починаючи з роману Уолдман, присвяченого теракту 11 вересня і культурній взаємодії в Америці останнього десятеліття, і книги Вахіда про війни в Кашмірі і закінчуючи іншими двома романами, написаними від імені дітей, але так чи інакше книжки також торкаються проблем взаєморозуміння і терпимості.

Переможця премії буде оголошено наступного місяця. Серед лауреатів Guardian first book award минулих років – Джонатан Сафран Фоер, Зеді Сміт та Олександра Харріс.

Znaki