Мати Кена Кізі зізналася, що недостатньо підтримувала сина

Інтервью у 95-річної Женеви Джоллі взяли з нагоди 10-річчя з дня смерті автора великого роману “Політ над гніздом зозулі».

Кен Кізі, один з ключових контркультурних письменників минулого століття – яким він зміг стати, за великим рахунком, завдяки єдиній книзі, опублікованої в 1962 році і екранізованої Мілошем Форманом в 1975-м, – помер десять років тому, 10 листопада 2001 року, після тривалої хвороби. Його мати, Женева Джоллі, в даний час живе в будинку для людей похилого віку в місті Спрінгфілд, штат Орегон.

«Я не підтримувала в належній міріі ті почуття, які він висловив у своїх книгах», – так в інтерв’ю газеті Register мати письменника розповіла про ті часи, на які припав пік популярності Кізі, – «Мені не подобалося те, наскільки знаменитими нам належало стати . Я ніколи не віддавала йому належного, хоча і повинна була, і хоча він це усвідомлював». Тим не менш, Джоллі сказала, що щаслива думати про те, що книги її сина досі читають, і що в його честь ставлять пам’ятники (такий, наприклад, є в Орегонському місті Юджин). «Кен завжди був турботливим … і завжди був бунтарем », – також заявила Джоллі.

У загальній складності Кен Кізі опублікував шість романів: останній з них, «Останній заїзд», написаний у співавторстві з Кевіном Баббсом, вийшов у світ у 1994 році.

Znaki