Ціна на книжки українських письменників у Нью-Йорку

“I read Dostoevsky” – футболки з таким написом на піку моди в Нью-Йорку. Нікого у футболках “Я читаю Шевченка” чи “Не можу заснути без книжки Забужко” не помітно. Кореспондент “Країни” Анна Полуденко перевірила, наскільки популярні українські письменники в книгарнях Нью-Йорка.

“Справжні ньюйорківці не заходять у книгарні – надто великі витрати часу. Купую книжки онлайн із доставкою додому або електронний варіант. Так знайдеш усе, – запевняє ньюйорківець Джеремі Марк. Суботнього ранку вирішую проїхатися Мангеттеном у пошуках творів українських авторів. Магазини обираю за порадою не лише Google, а й книголюба Марка. Перша зупинка – невелика книжкова крамниця. Між щільними рядами полиць протиснутися складно. Навіть не намагаюся знайти щось самостійно. “У вас є книжки українських письменників?” – питаю у дівчини, років 25. ” Українських письменників? А хто саме вас цікавить? Бо так одразу на думку нічого не спадає”. Звужую запитання: “Андрухович, Жадан, Забужко, Матіос”. Після мого ретельного диктування по літерах кожного з імен, продавщиця зітхає. Каже, що в них такого немає і ніколи не було, бо вона власноруч проставляє ціни. Такі прізвища точно запам’ятала б. “Зате в нас є багато Достоєвського й Толстого”. “Анна Кареніна” дуже популярна”, – розповіла кореспондент.

У іншій книгарні їй пропонують замовити українські книжки.

“Не можна просто так зайти в книгарню і побачити на полицях українських письменників? То й що? Кому потрібно, замовить собі он-лайн англійською. Ну, якщо такі переклади існують. Зі списку мого вихідного дня англійською вдалося б замовити одну вживану книжку Матіос за $50, Жадана німецькою та англійською від $13, Забужко англійською – від $9, Андруховича – від $12. Ірванець, Іздрик – “немає в наявності”, – додала Анна Полуденко.
Gazeta.ua

  • В Нью Йорку з українською літературою проблематично,адже сам з цим кожен раз зіштовхуюсь. Одна поличка є в “Санкт-Петербурзі” на Брайтоні,ну і хібащо на Амазоні щось можна прикупити англійською,наприклад,Андруховича. 

  • В Нью Йорку з українською літературою проблематично,адже сам з цим кожен раз зіштовхуюсь. Одна поличка є в “Санкт-Петербурзі” на Брайтоні,ну і хібащо на Амазоні щось можна прикупити англійською,наприклад,Андруховича.