Німецька євангелістка звинувачує Астрід Ліндгрен в расизмі

«Неприємні» епізоди читачка виявила в класичній дитячій книжці «Пеппі Довгапанчоха».

За словами Еске Вольрад, теолога і члена асоціації жінок-евангелісток, хоча їй і подобається книга Ліндгрен в цілому, але деякі моменти сучасним дітям, яким доводиться існувати в мультикультурному суспільстві, читати ніяк не можна: це стосується, наприклад, епізоду, в якому чорношкірі діти кидаються один в одного піском на очах у білих. Крім того, особливе обурення у Вольрад викликала та частина книги, в якій йдеться про батька Пеппі – «негритянського короля», що живе на далекому острові. Як зазначила Вольрад, видавці вже внесли свої зміни до книги – тепер герой став «південно-морським королем», проте це не вирішує проблеми з книгою в цілому.

Цінителька політкоректності також зазначила, що їй довелося пропускати деякі особливо «расистські» епізоди, коли вона читала книгу своєму чорношкірому племінникові. Вирішити проблему, як вона вважає, могли б зноски, що роз’ясняють по ходу справи контекст.

Нагадаємо, що «Пеппі Довгапанчоха» – одне з найвідоміших творів шведської письменниці Астрід Ліндгрен; на цей момент книга про Пеппі перекладена 64-ма мовами, а також була багаторазово екранізована. Жоден представник національної меншини невдоволення дитячої класикою поки не висловлював.

Znaki