Борис Акунін зайнявся продажем власних книг в е-форматі

Борис Акунін, атор російськомовного Інтернету, який стражає від піратських копій, підготував спеціальні ілюстровані версії своїх творів і розмістив їх для продажу в кількох російських і зарубіжних онлайн-магазинах.

Акунін заявив у блозі, що починає випускати свої книги в спеціальному електронному варіанті, з численними ілюстраціями. Пов’язана ця міра з тим, що «найбільш піратований автор російськомовного інтернету» (за твердженням фахівців) вирішив підготувати свою відповідь інтернет-піратам, якщо «через стрімке поширення комп’ютерного, рідерного, планшетного і айфон читання паперові продажі катастрофічно падають, а обсяг цивілізованої електронної книготоргівлі нікчемний». Видавці при цьому, за висловом письменника, «перебувають в нервово-паралітичним ступорі». Репресивні ж заходи проти «піратства», на його думку, призводять «лише до подальшого поліпшення матеріального добробуту правоохоронців».

Акунін покладається на почуття внутрішньої справедливості своїх читачів і виходить з того, що людина згодна платити, коли вона розуміє, за що платить. Цифрові версії двох творів: «Алмазна колісниця» і «Цвинтарні історії», підготовлені «Студією Артемія Лебедєва», з’явилися в кількох російських онлайн-магазинах (зокрема, в Bookmate і Аймобілко), а також зарубіжних, включаючи Apple iBookstore (за 4, 99 доларів). До речі, письменник все ж обмовився, що тепер з чистою совістю дозволить «залучати до відповідальності піратів, які не захочуть перетворюватися на корсарів».

Читачі на новину відреагували швидко – і відразу зіткнулися з проблемою. Книги, як з’ясувалося, доступні в форматі epub і оптимізовані, у першу чергу, для читання в додатку ibooks, тому виникли складнощі із завантаженням та переглядом видань на різних пристроях, виробником яких не є Apple. Технічна сторона процесу, судячи з усього, буде доопрацьовуватися.

Pro-books