Роман про Лимонова отримав французьку премію

Літературну премію «Ренодо», яка вручається в один день з Гонкурівською, присудили Еммануелю Карреру за роман про харків’янина за походженням Едуарда Лимонова «Лимонов». Про це повідомляє Liberation.

Свій твір Каррер, який познайомився з Лимоновим в 1980-х роках, називав не просто біографією політика і письменника, а історико-політичною оповіддю. Автор зізнавався, що не має симпатії до свого героя, але при цьому зазначав, що біографія Лимонова справляє сильне враження.

1 липня Едуард Лимонов, прочитавши книгу Каррера, написав у своєму блозі в ЖЖ, що письменник зробив багато роботи. «Часом дружньо, часом вороже. Відчувається, що автор інтелектуал і буржуа», – зазначив Лімонов.

Ім’я переможця премії було оголошено 2 листопада на урочистому обіді в паризькому готелі Drouant, де щорічно журі називає імена лауреатів двох премій – «Ренодо» і Гонкурівської премії.

Гонкурівську премію 2011 присудили письменникові Алексису Женні (Alexis Jenni) за дебютний роман «Французьке мистецтво війни».
Премія «Ренодо» була заснована в 1926 році журналістами та літературними критиками як своєрідне доповнення до Гонкурівської.

За матеріалами Lenta.ru