Історик за дебютний роман отримав Гонкурівську премію

Володарем однієї з найпрестижніших європейських літературних премій став Алексіс Женні – 48-річний історик, для якого роман «Французьке мистецтво війни» став першою пробою пера в художній літературі.
Переможець був оголошений на урочистій вечері, що відбулася в паризькому ресторані «Друан». Нагородою переможцю стали символічні 10 євро, однак не варто сумніватися, що приставка «лауреат Гонкурівської премії» автоматично гарантує підвищені тиражі і різко зрослий авторитет в літературному світі – іншими словами, причини скаржитися у Женні рішучим чином відсутні.

Поряд з «Французьким мистецтвом війни», в шорт-лист Гонкурівської премії цього року потрапили Сорж Шаландон (роман «Поверненням в Кіллібегс») Кароль Мартінес («Володіння Мюрмюр») і Ліонель Труйо («Прекрасна любов людська»). Згідно з правилами Гонкурівської премії, вона може вручатися одному письменнику лише раз у житті – єдиним винятком за всю більш ніж сторічну історію нагороди став Ромен Гарі, який отримав премію двічі (другий раз – під псевдонімом Еміль Ажар).

Минулого року лауреатом Гонкурівської премії став Мішель Уельбек з книгою «Карта і територія».

Znaki