Габрієль Гарсія Маркес писав сценарій Бунюелю

В іспанському кіноінституті виявили чернетку кіносценарію, що великий колумбійський прозаїк надіслав великому іспанському режисерові в 1962 році.

Сценарій був написаний Маркесом у віці 35 років – за п’ять років до виходу у роману, що зробив його класиком, – «Сто років самотності»; Бунюель же до того моменту вже був великим режисером, автором не тільки сюрреалістичних робіт «Андалузький пес» і «Золотий вік», а й класичних зараз «Забутих», «Назарин» і «Вірідіани» (а в самому 1962 році на екрани вийшов «Ангел-винищувач»). «Судячи з усього, вони планували попрацювати разом», – заявив представник кіноінституту про можливу співпрацю між Маркесом і Бунюелем, не уточнивши, втім, чи є які-небудь вказівки на те, чому проект врешті-решт був закритий.

Начерк сценарію авторства Маркеса був знайдений серед інших паперів помер в 1983 році Бунюеля, який заповідав Іспанському кіноінституту свій архів. Він має назву «Це просто, людям це під силу» (It’s so easy, men can do it); судячи з усього, Маркес вислав Бунюеля свій текст незабаром після того, як їх познайомив у Мексиці сценарист Луїс Алькоріза. Судячи з усього, сценарій був чимось на зразок авантюрної комедії про трьох молодих жінок, що є кузинками і приїжджають у велике місто, дізнавшись, що їх дядько міг залишити їм спадщину. З’ясовується, що спадщина насправді являє собою занедбану бензоколонку, але дівчата разом беруться за неї і з часом досягають успіху в бізнесі.

Звернутися за коментарями до самого 84-річного Маркеса, який зараз проживає в Мехіко, представникам преси поки не вдалося.

Znaki