Дослідження: тексти з дісплею сприймаються не гірше, ніж з паперових носіїв

Фахівці Університету імені Йоганна Ґутенберга в Майнці провели дослідження, щоб з’ясувати, наскільки відрізняється продуктивність читання при використанні різних носіїв.

Як повідомляє портал Science Daily, вчені Університету імені Йоганна Ґутенберга в Майнці за підтримки компанії MVB (Marketing-und Verlagsservice des Buchhandels GmbH) проводили численні тести серед представників кількох вікових категорій, пропонуючи їм читати тексти різного рівня складності з традиційного носія – сторінок паперової книги, а також з дисплеїв E-Ink-букридера (Kindle 3) і планшетного комп’ютера (iPad). Фахівці в цей час відстежували рухи очей читачів, знімали електроенцефалограми, а потім аналізували загальне розуміння тексту, засвоєння інформації та суб’єктивні відгуки учасників.

За словами ініціатора дослідження, професора Штефана Фюсселя (Stephan Füssel), хоча цифрові книги та пристрої для їх читання набувають все більшого значення для світового книжкового ринку, жителі Німеччини все ще ставляться до текстів у новому для себе форматі насторожено. Тож, вчені дійшли висновку, що припущення про менш продуктивне читання при використанні цифрових носіїв дійсності не відповідає.

До речі, майже всі учасники тестів заявили, що традиційна книга була для них найбільш комфортним носієм, але зі зрозумілих причин мова в даному випадку йде про звичку. У групі молодих людей читання було в рівній мірі продуктивним при використанні всіх носіїв, а учасники тестів старшої вікової групи взагалі читали швидше, використовуючи «планшетник». У подробиці вчені, на жаль, не вдадуться, але істотно, що ступінь навантаження на зоровий нерв при використанні трьох найважливіших носіїв у дослідженні не враховувалося.

Pro-books.ru