Британці заклеїли ім’я Шекспіра на вказівниках у знак протесту


Фонд Shakespeare Birthplace Trust організував акцію протесту проти фільму «Анонім», за сценарієм якого Вільям Шекспір ​​насправді не був автором знаменитих п’єс. Про це повідомляє BBC News.

Активісти фонду заклеїли ім’я Шекспіра на кількох дорожніх покажчиках і табличках, розміщених в британському графстві Ворвікшир. Саме в Ворвікшир знаходиться місто Стратфорд-на-Ейвоні, який вважається місцем народження драматурга. Фонд також закрив ім’я Шекспіра на пам’ятнику, встановленому в Стратфорді, і на вивісці пабу, в якому, за переказами, Шекспір ​​був незадовго до смерті.

Фонд розкритикував фільм «Анонім» як спробу «переписати англійську культуру та історію». У фонді заявили, що своєю акцією вони хотіли підкреслити шкоду конспірологічних теорій про особистість Шекспіра. Глава дослідницького фонду Пол Едмондсон (Paul Edmondson) заявив, що фонд хотів нагадати британцям, як багатьом вони зобов’язані Вільяму Шекспіру, який «є найвідомішим експортним продуктом» Великобританії.

Як повідомляється на сайті фонду, до кампанії по захисту імені Вільяма Шекспіра приєднався і наслідний принц Чарльз.

Фільм «Анонім», представлений на Лондонському кінофестивалі 24 жовтня, розповідає, що насправді за ім’ям Шекспіра переховувався граф Оксфорд. Сам Вільям Шекспір ​​представлений у фільмі простим актором. Питання про авторство шекспірівських п’єс неодноразово піднімалося дослідниками творчості драматурга. У числі інших припущень є і такі, що за ім’ям Шекспіра могли стояти англійський філософ Френсіс Бекон і навіть королева Єлизавета.

Lenta.ru