Британські видавці очікують, що до 2020 року частка е-книг виросте до 50%

Згідно з недавнім соцопитуванням, більша половина учасників книжкового ринку готується до значного зростання продажів цифрового контенту і налаштовані цілком оптимістично.

Британський галузевий журнал The Bookseller оприлюднив попередні результати одного з опитувань, що проводилися в рамках щорічного дослідження цифрового сегмента книжкового ринку. Як з’ясувалося, більше половини опитаних учасників книжкової індустрії (із приблизно двох тисяч) вважають, що книжки в цифровому форматі обженуть з продажу своїх традиційних конкурентів – друковані видання – до кінця нинішнього десятиліття. Серед цієї групи респондентів більше чверті (25,9%) припустили, що переломний момент у розподілі часток ринку відбудеться десь між 2015 і 2019 роками; 16,4% опитаних вважають, що це трапиться в 2014 році, 8,6% – в 2013, 4,9% – в 2012 році. Учасники опитування зійшлися на тому, що баланс продажів цифрових та друкованих книг зміститься в бік перших спершу в США, а потім ця тенденція пошириться по світу.

Серед опитаних видавців приблизно третина (32,5%) заявила, що частка цифрових книг у виручці становить поки менше 3%. І при цьому майже стільки ж (32,1%) представників видавничої галузі прогнозують, що до 2020 року на е-книги буде припадати більше половини продажів їхньої продукції. 92,7% заявили, що в їх асортименті нині представлений цифровий контент – переважно у вигляді е-книг і додатків. Загальна частка цифрових видань на книжковому ринку Великобританії поки оцінюється фахівцями приблизно в 6%.

В цілому ж, респонденти налаштовані цілком оптимістично щодо стрімкого зростання цифрового сегмента, очікуваного в найближчому майбутньому. 67,6% заявили, що поворот до «цифри» може посприяти зростанню книжкового ринку в цілому. Однак, 13,1% дотримуються протилежної думки і прогнозують скорочення ринку.

Pro-books