У Великобританії протестують проти закриття бібліотек

Деякі місцеві мешканці Брента, що в Великобританії,  протестують проти втрати половини бібліотек у своєму районі, не дивлячись на те, що рішення суду про закриття бібліотек було прийняте ще минулого тижня.

Хоча адвокати готують подачу апеляції, прихильники бібліотек вирішили взяти справу в свої руки цього понеділка, 17 жовтня, щоб переконатися у тому, що тим часом книги та комп’ютери не будуть вивозити з приміщення. Наразі їм вдалося зупинити вивіз комп’ютерів, що планувався на восьму ранку вівторка.

Мітингувальники чатують біля дверей бібліотеки, щоб звідти не вивезли книжки.

Почуття знаходять втілення у написах на плакатах. «Моїм дітям потрібна ця бібліотека. Ви вбиваєте майбутнє!», – написано на одному. «Гітлер спалював книги», – говорить інший.

Джеральдін Кук, видавець, яка щойно повернулася з Франкфуртського книжкового ярмарку, сказала, що вона не планує відмовлятися від бою попри малочисельність мітингувальників: «Я думаю, що ми будемо це робити стільки, скільки буде треба, не дивлячись на те, що нас не так багато тут стоїть… Але нема сумніву: думками люди з нами».

Інша учасниця акції протесту, що не схотіла називати свого імені, сказала: «Мої родичі приходять сюди вчитися. І якщо вони не будуть тут вчитися, то будуть вештатися вулицями. Це дуже мене непокоїть. Я виросла тут і знаю, що багато літніх людей бувають тут, і їм подобається приїздити сюди. Це не просто книги, чи газети, а це люди. Це як маленький книжковий клуб для старших людей».

 

За матеріалами The Guardian