Скандал на National Book Award у США: переплутали претенденток на перемогу

Організатори премії помилково включили в шорт-лист не ту книгу – одним із шести претендентів на звання кращої дитячої книги року виявилася Shine («Блиск») Лорен Міракл замість Chime («Передзвін») Френні Біллінгслі.

Помилку зробили представники National Book Foundation – організації, що займається складанням і оприлюдненням списків, що стосуються всього комплексу нагород, об’єднаних назвою National Book Awards. Більше того, надалі вони, здається, змогли ще більше погіршити і без того принизливу ситуацію: спочатку Лорен Міракл було сказано, що вона залишиться в числі номінантів, тоді як через кілька днів вона сама виступила зі зверненням, у якому відмовилася від номінації, причому пізніше пояснила, що про це її попросили представники все того ж американського Національного книжкового фонду.

Представник фонду Гарольд Аугенбраум прокоментував ситуацію, що склалася так: «Ми зробили жахливу помилку … Ми дуже шкодуємо про образу, яку заподіяли Лорен», також запевнили, що подібне не повинно повторитися надалі, і сказали кілька приємних слів про книгу, написану Лорен Міракл. Крім того, в якості жесту-вибачення NBF пожертвував 5 тисяч доларів благодійному фонду Matthew Shepard Foundation, що захищає права сексуальних меншин (саме темі дискримінації за цією ознакою присвячена книга Міракл).

Znaki