Противники британського «Букера» заснували альтернативу

Противники британської премії «Букер» заснували нову Літературну премію, яка стане основним букерівським конкурентом. Як пише The Independent, серед прихильників нової премії виявилися букерівські лауреати Пет Баркер і Джон Бенвілл, а також письменники, які не раз потрапляли до короткого списку «Букера».
На їхню думку, Букерівська премія занадто «спростилася» і тепер відображає інтерес публіки, а не формує його. За словами Ендрю Кіда (Andrew Kidd), літературного агента, що підтримує нову премію, вона відзначатиме ті художні твори, які обов’язково варто прочитати, а не просто купити.

Як пише The Daily Telegraph, Кід відкинув звинувачення в літературному снобізмі, однак висловив упевненість, що організаторів нової премії обов’язково звинуватять в «елітизмі». Нова Літературна премія буде в першу чергу присуджуватися за якість, художню своєрідність і майстерність, а не за доступність і читабельність твору – відзначають засновники. Уперше журі премії оголосить переможця наступного року.

Тим часом, черговий Букерівський лауреат стане відомий 18 жовтня. Основним претендентом на перемогу букмекери вважають Джуліана Барнса, який потрапив у шорт-лист «Букера» вже вчетверте.

Lenta.ru