У Франкфурті відкрилась найбільша у світі книжкова виставка-ярмарок

З 12 по 16 жовтня у Франкфурті проходитиме знаменита, найбільша у світі книжкова виставка-ярмарок.

Щорічно на ярмарок приїжджає більше 7300 учасників зі 100 країн, у тому числі видавництва, сучасні автори і критики, близько 300 000 відвідувачів та 10 000 журналістів.

Головним героєм цього року став казковий острів Ісландія і його література. Під Франкфурт запрошені сучасні ісландські письменники (близько 40 авторів, у тому числі майстри детектива) і літературні критики, з якими можна буде зустрітися.
Окрім літератури, буде приділено увагу ісландській природі (виставка «Межі природи» – сучасне фотомистецтво з Ісландії), образотворчому мистецтву, кіно, музиці. Всі подробиці програми проекту «Казковий острів» в рамках ярмарку можна дізнатися на спеціальному сайті. Видавцям пропонується взяти участь у конкурсі на кращу вітрину, призом стане поїздка до Ісландії.

У перші три дні виставка за традицією відкрита тільки для професіоналів, а у вихідні дні – для всіх охочих.

Як розповів «Радіо Свобода» директор Франкфуртської книжкової виставки-ярмарку Юрген Боос, лейтмотивом ярмарку в 2011 році стане «нове мислення».

«Ми розвиваємо нові ідеї і нові форми книжкового бізнесу та представляємо їх на виставці. У нас буде нова програма конференцій, яку ми розробили з об’єднанням книговидавців та книготорговців Німеччини. Цього року ми запросили взяти участь у дискусії представників кіноіндустрії, телебачення, комп’ютерної галузі, зокрема, комп’ютерних ігор – разом ми будемо обговорювати нові бізнес-моделі», – розповів Боос.

Головне, однак, на виставці залишається без змін: тут зустрічаються люди, але в центрі уваги залишаються книги, підкреслив директор Франкфуртського ярмарку. За його словами, на 3200 заходах буде відбуватися обмін ідеями, думками, взаємне навчання.

Виставка у Франкфурті – це ще й місце зустрічі читачів із письменниками, а також привід поміркувати над історією літератури. На одному з сайтів, присвячених виставці, представлена ​​галерея письменників, які безсумнівно заслуговували Нобелівської премії з літератури, але так і не отримали її. Серед них є троє росіян: Толстой, Чехов і Набоков. А ще там є Пруст, Джойс, Рільке, Стріндберг, Ібсен, Твен, Золя, Лем, Апдайк.

Цікавий і новий сервіс виставки. Всі, хто прийде на неї (квиток для відвідування коштує 15 євро, він же є денним квитком для користування громадським транспортом у Франкфурті) зможуть отримувати постійно оновлювану інформацію про ярмарок на свої iPhone, iPad, а також на смартфони на платфоми Android.

Подробности