Видавців Аргентини примушують друкувати книжки в аргентинських друкарнях

У рамках масштабної підтримки книговиробництва країни чиновники натиснули на видавництва досить сильно, щоб справа дійшла до протестів.

Як повідомляє агентство Assosiated Press, видавці і книгопродавці Аргентини за допомогою місцевої преси привернули увагу громадськості до дуже суворих заходів, які уряд вживає для підтримки місцевого виробництва книжкової продукції. В одному з останніх листів Палата видавців прямо звинуватила чиновників у «комерційній» цензурі і повідала про те, що на складах митниці на даний момент «осіли» понад 1,6 мільйона конфіскованих книг, і для того, щоб визволити їх, видавців примушували в терміновому порядку подати міністру торгівлі план залучення до роботи місцевих друкарень. Таким чином, наголошується в посланні, уряд порушує базові права мешканців країни на доступ до книги.

Втім, спостерігаються ще й досить істотні розбіжності в цифрах, якими оперують протиборчі сторони: за даними офіційних представників поліграфічної галузі, з 76 мільйонів книг, проданих у країні за підсумками минулого року, 60 мільйонів були надруковані за кордоном. Цю інформацію підтверджує одне з міністерств, відзначаючи, що частка книжкової продукції чужого виробництва становила 78%. Однак, самі видавці стверджують, що дві третини проданої в 2010 році книжкової продукції були надруковані в Аргентині. І наполягають на тому, що друк книг в країні або йде на шкоду якості, або в збиток видавцеві – через високі ціни. До того ж з обсягом друку – якщо видавництва підуть на поводу у влади – аргентинські друкарні навряд чи зможуть впоратися. Поліграфісти з цим категорично не згодні і впевнені в тому, що урядові заходи можуть не тільки посприяти підтримці місцевої галузі, а й серйозно стимулювати експорт книг.

  • Библиотека ХГУПТ

    А ещё это могут быть предварительные шаги перед введением серьёзной цензуры. Ведь иностранные издательства практически невозможно контроллировать, а на местных всегда можно надавить по официальным каналам.