Частка е-книжок на ринку Європи становить лише 1%

Згідно зі свіжим дослідженням видавництва O’Reilly Media, продажі цифрових книг в більшості країн Європи поки становлять 1%, але до 2015 року для позначення їх частки ринку, можливо, доведеться використовувати двозначні числа.

Як повідомляє журнал Bookseller з посиланням на дослідження, підготовлене фахівцями O’Reilly Media до Франкфуртського книжкового ярмарку, лояльність видавців Європи по відношенню до ринку цифрового контенту росте, у той час як місцеві канали дистрибуції е-книг активно розвиваються, а відповідні підрозділи «інтернет-гігантів» Amazon, Apple і Google вже працюють у нових країнах або готуються до старту. До 2010 року учасники книжкової галузі в Європі намагалися захистити свою територію від «епідемії» швидкого поширення е-книг, що нагрянула із США, проте впродовж минулого року і – ще більшою мірою – у 2011 році політика змінилася. І хоча продажі цифрових видань на ринках основних європейських країн, не враховуючи Великобританію, в кращому випадку становлять 6% від загальних продажів книг, картина може серйозно змінитися в найближчі роки.

За прогнозом фахівців O’Reilly Media, є ймовірність, що вже до 2015 року частки цифрових книг на більшості ринків Європи будуть позначатися двозначними числами, хоча розвитку сегмента можуть заважати закони про податки, фіксовані ціни, а також в цілому небажання дистриб’юторів співпрацювати з відносно невеликим, або більш складним новим ринком. Опір, найімовірніше, будуть продовжувати надавати також стійкі прихильники друкованої книги, для яких саме вона є культурним символом європейської традиції освіти. Представники культурної еліти при цьому можуть не бути частиною актуальної читацької аудиторії, яка швидко пристосовується до практики цифрового читання.

Цифри в дослідженні наводяться такі: на ринках США і Великобританії частка е-книг становить 6% (хоча вона вища в окремих сегментах), у Франції – 1,8%, у Нідерландах (1,2%), Німеччині – 1%, Іспанії – 1%.