Борис Акунін видав книгу із розповідей невідомих людей

Відомий письменник Борис Акунін випускає нову книгу, що складається з розповідей невідомих людей про невідомих людей – надісланих йому через електронну пошту або наданих блогерами «Живого журналу».

Сам письменник розповів про те, як виникла в нього ідея такої книги, у передмові до неї: «Певний час назад я написав у себе в блозі borisakunin пост під назвою «Фото як хокку»: «…Серед старих фотографій я найбільше люблю ті, які схожі на хокку. Кращі з японських тривіршів розкривають свій зміст не одразу, вимагають якогось додаткового знання. Наприклад, один раз я взяв і вивудив товстезний двотомний роман з малюсінького вірша Тіє:

Мой ловец стрекоз,

О, как же далеко ты

Нынче забежал.

Якщо не знати підґрунтя (хокку присвячено смерті маленького сина поетеси, яка після цього стала черницею) – нісенітниця… Ну й так далі, я пояснював читачам, чим мене приваблюють старі фотографії. Трохи пізніше одна із читачок блогу розмістила в себе в журналі дуже цікаві знімки із свого сімейного альбому. І мені спала на думку ідея.

Я написав: «По-моєму, немає нічого більш цікавого, ніж дивитися, як слідом за плином часу міняється обличчя людини. Ці три фотографії – як три рядки хокку. Між ними вміщається ціле життя: щастя і горе, здобутки і втрати, відкриття і розчарування…».

І запропонував влаштувати місячник фотографій із сімейних альбомів: усі, хто хоче, можуть надіслати в мій блог три знімки, на яких фігурує та сама людина в різному віці (початок, середина й кінець життя), а до знімків повинна додаватися коротка розповідь про долю, що помістилася між цими трьома рядками…

«Хокку», тобто фототриптихи, щоправда, вийшли не в усіх. Іноді це «танка», тобто п’ять фотографій, а в когось склався лише «двовірш», тому що від близької людини залишилося тільки два знімки…

Акунін радить читати книгу так: «Спочатку уважно дивіться на фотографії й намагайтеся вгадати, ким була ця людина і як склалося це життя. Потім читайте розповідь і перевіряйте свою проникливість».

Видавництво повідомило на своєму сайті, що в якості стандартного авторського гонорару готовий надати авторам по два безкоштовних екземпляри книги (один з них Акунін підпише кожному: «Соавтору Имярек от Б.Акунина») плюс якась кількість книжок за мінімальною відпускною ціною.

Крім того, утворений за підсумками продажів авторський гонорар, буде розіграний за допомогою лотереї між авторами розповідей, що ввійшли в книгу. Переможців буде оголошено троє.

Нагадаємо, у серпні Борис Акунін пообіцяв видати книгу, що базується на власних записках в ЖЖ. Планувалося, що книга одержить «Любов до історії» і буде складатися з історичних мініатюр з картинками.

Ukranews