Бієнале поетів розпочався у Москві

4 жовтня в Москві стартувала одна з найбільш великих подій року в літературному житті столиці Росії: VII міжнародний фестиваль «Бієнале поетів».

Цей широкомасштабний культурно-просвітницький проект проводиться у Москві з 1999 року. Автор ідеї і президент Бієнале – поет, лауреат премії Москви в галузі літератури і мистецтва Євген Бунімович. За час свого існування Московський поетичний фестиваль став помітним і важливим культурним явищем. Гостями «Бієнале поетів» у Москві різних років були найбільші міжнародні та російські фестивалі. Виступали поети з Бельгії, Німеччини, Іспанії, Канади, Китаю, Мексики, Нової Зеландії, США, Франції, Білорусії, Грузії, Латвії, Литви, Узбекистану, України, а також і з усіх регіонів Росії.

Організаторами VII Бієнале є Російська ПЕН-центр і проект «Культурна Ініціатива». Тема VII Бієнале «Вірші і …» задає кілька векторів фестивальної програми. Один з напрямків сфокусовано на різних аспектах існування поезії в сучасному мультимедійному просторі: «відеопоезія», «Поезія та медіа», «Вірші і саунд-арт» і т. д. Інша частина програми вибудувана за тематичним принципом, об’єднуючи як традиційні смислові пари: «Поет і влада», «Поет і натовп», «Поезія провінції», так і майже містичні «Вірші і стихії», несподівані і навіть забавні: «Вірші та їжа», «Травматологія тексту» та ін.

Поетичні акції, що не вмістилися в міжнародний тиждень, пройдуть в рамках спеціальних програм «Гості з’їжджалися» і «Гості роз’їжджалися». На «Бієнале поетів» цього року запрошені поети різних країн і континентів: США, Франції, Ізраїлю, Австралії, а також з ближнього зарубіжжя. Як завжди, в Бієнале візьмуть участь найвідоміші сучасні російські поети: Юрій Арабов, Сергій Гандлєвський, Наталія Горбанєвська, Тимур Кібіров, Олександр Кушнер, Олег Чухонцев та інші.

Частиною фестивалю давно стала програма «Поети в школі»: зарубіжні та російські учасники фестивалю приходять у шкільні класи, читають вірші, розказують про поезію, відповідають на запитання. Такі зустрічі проходять і в стінах московських ВНЗ.

Спеціальний гість VII Бієнале – Національна премія «Поет». За традицією на Бієнале вручається літературна премія «Москва-транзит».

Фестиваль триватиме до 9 жовтня. З основними подіями програми Бієнале можна ознайомитися на порталі «Новости литературы» в розділі «Афіша».

Новости литературы