Путін виступив на з’їзді російських книжників і закликав пропагувати читання та боротися з піратством

Інтернет-піратство завдає жорстокого удару книжковій індустрії, ринок цифрових книжок має розвиватися на основі законодавства, – такими були головні ідеї, з якими прем’єр-міністр Росії Владімір Путін виступив на з’їзді Російського книжкового союзу.

За його словами, «ніхто не збирається зупиняти технічний прогрес». «Важливо, щоб при цьому дотримувалися законодавства, у тому числі у сфері захисту інтелектуальної власності. Я хочу підкреслити: жодній країні світу повною мірою не вдалося перемогти інтернет-піратство, в деяких державах це стає чимось на кшталт, ба навіть не на кшталт, а реальною формою політичної партії», – сказав глава уряду Росії.

Він зазначив, що при цьому не можна миритися з грубим порушенням права людини на свій інтелектуальний продукт. Путін нагадав, що в Росії створена спеціальна урядова комісія під керівництвом першого віце-прем’єра Ігоря Шувалова, завдання якої – знайти ефективні правові рішення для розвитку ринку цифрових книг на легальній основі.

За його словами, російська влада має намір співпрацювати в цьому питанні і зі своїми закордонними партнерами.

Путін відзначив, що останнім часом на книговидавничу індустрію істотно впливають мультимедійні технології, що є загальносвітовою тенденцією. Все більшу популярність здобувають компактні пристрої для читання. За словами Путіна, тільки за поточний рік в Росії було продано близько мільйона рідерів, а в російському інтернеті достатньо сайтів, звідки можна завантажити шедеври світової класики.

Глава уряду Росії також підкреслив, що традиційна книга також повинна бути затребувана сучасним читачем, у зв’язку з цим російська влада має намір підтримувати вітчизняне книговидання, формувати необхідні умови для того, щоб випускалася серйозна література, а займатися цим було вигідно.

Путін також поставив нову загальнонаціональну задачу – підвищення інтересу до читання. «Ми тривалий час були однією з найбільш читаючих країн світу Треба прямо сказати: є небезпека, що цей статус ми можемо втратити За даними соціологів, у нас зростає кількість людей, які взагалі не читають книг – ні паперових, ні електронних Ніяких …. Це дуже тривожний факт», – заявив він.

На думку Путіна, в ситуації, що склалася «підвищення інтересу до читання стає без перебільшення загальнонаціональним завданням». Прем’єр підкреслив, що «важливо виробити, а потім на практиці реалізувати єдину стратегію дій, зрозумілу і прийнятну для всього суспільства».

«Інтелектуальний потенціал і культура нації залежать не тільки від того, скільки ми читаємо, але і які моральні, духовні цінності, морально-етичні орієнтири формують книги, змушують вони думати, міркувати, аналізувати», – попередив Путін. За його оцінкою, «в інтересах країни, її майбутнього ми просто зобов’язані відродити потребу людей у ​​книзі».

NEWSru