У Чехії перевидали Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі

У Чехії перевидали Біблію з ілюстраціями Сальвадора Далі. Як повідомляє The Prague Daily Monitor, одна копія видання, яке надійде в продаж 29 вересня, коштуватиме 77 тисяч чеських крон (4,2 тисячі доларів).

Перші екземпляри Біблії завважки в 12 кілограмів отримають президент Чехії Вацлав Клаус і голова чеської католицької церкви архієпископ празький Домінік Дука. Тираж 900-сторінкової Біблії з текстами Старого і Нового завітів у чеському перекладі 2009 року склав 444 примірники.
Біблія вийшла у видавничій групі Euromedia, яка за рік до цього випустила зроблену вручну золочену Біблію c факсимільними вставками середньовічних мініатюр. Як відзначає видання, тоді Біблію було розпродано за один день.
Перше видання Біблії з ілюстраціями іспанського художника датується 1967 роком: воно вийшло в Італії в п’яти томах. Біблію в білій шкіряній палітурці отримав у подарунок Папа Римський. Ілюстрації Далі замовив його друг і колекціонер Джузеппе Альбаретто.
Пізніше Біблія, ілюстрована Далі, побачила світ у Німеччині. Чеська Біблія з 105 ілюстраціями художника також буде доступна в Словаччині.

Дзеркало тижня