Журналіст написав книгу про королеву Великої Британії

Журналіст Роберт Хардман набрався сміливості написати книгу Our Queen («Наша королева»), яка надійде у продаж на наступному тижні. Видавці ретельно приховують подробиці, що містяться в потенційному бестселері. Проте відомо, що про королеву з Хардманом погодився поговорити один з нащадків престолу.

«Вона не переживає з приводу своєї популярності, – розповів принц Вільям письменнику про свою бабусю. – Вона не дуже піклується про обличчя монархії. Але вона завжди готова бути прикладом. Як вона каже, це її обов’язок. І вона використовує своє становище в першу чергу на благо країни».

Наступного року Єлизавета II відзначить 60-річний ювілей свого перебування на престолі. Вона стала королевою в 1952 році, у віці 26 років.

Вільям описує Її Величність як «приголомшливу» жінку. При цьому він зазначає, що для нього вона залишається в першу чергу бабусею. Чуйною і дбайливою. Готовою завжди допомогти онукам і дати їм мудру пораду.

За словами герцога Кембріджського, після оголошення про його заручини з Кейт Міддлтон стався цікавий випадок. Переглядаючи списки запрошених на весілля, він нарахував 777 людей – високопоставлених чиновників, мерів британських міст – і практично нікого, з ким принц був би знайомий особисто. Тоді він зателефонував королеві і поцікавився: «Невже мені доведеться приділити всім їм увагу?». «Ні. Це твоє весілля. Ти почнеш його з друзями, а потім підеш, коли це дозволять правила етикету», – відповіла Єлизавета II.

На квітень 2011 року статок Єлизавети II оцінювався в 500 мільйонів доларів. Журнал Forbes не включав королеву в списки найбагатших людей світу, оскільки значну частину її статку становила нерухомість королівського двору Великої Британії.

Gazeta.ua