Московський патріархат пропонує перевірити на педофілію твори Набокова і Маркеса

Голова Синодального відділу Московського патріархату із взаємин Церкви та суспільства, протоієрей Всеволод Чаплін запропонував перевірити на пропаганду педофілії класичні твори Володимира Набокова і Габріеля Гарсіа Маркеса. Про це Чаплін 27 вересня заявив «Російській службі новин».

Сумніви представника РПЦ викликали романи «Лоліта» і «Сто років самотності». Також Чаплін звернув увагу на те, що в Росії останнім часом активізувалися прихильники так званого «педофільського лобі».
«На двох сайтах приблизно одночасно з’являються два тексти, які виправдовують педофілію, пропагують її та готують ґрунт до початку дискусії про її легалізацію. Я думаю, що потрібно дуже серйозно поставитися до цих фактів і ставити питання про те, чи є пропаганда злочину сама по собі злочинною», – сказав Чаплін.

26 вересня в ефірі телеканалу «Союз» Чаплін зачитав розгорнуте звернення на ту ж тему. Однак у цьому зверненні протоієрей не згадував ні художніх творів, ні авторів, яких можна було б звинуватити у пропаганді педофілії.
Lenta.ru