У США триває Тиждень заборонених книг

У США 24 вересня розпочався Тиждень заборонених книг, яку проводить Американська бібліотечна асоціація в захист вільного читання (ALA). Як пише The Los Angeles Times, протягом тижня на території країни пройдуть кілька заходів на підтримку відкритого доступу до найрізноманітнішої літератури.

Шкільні ради американських округів періодично забороняють твори, які, на їхню думку, містять елементи насильства та опис відвертих сексуальних сцен. Книги можуть виключити зі списку шкільної літератури, списку позакласного читання або вилучити їх з бібліотек. Ініціаторами заборони іноді виступають батьки учнів.

Найчастіше під заборону підпадають твори відомих авторів: влітку 2011 року, наприклад, в окрузі Міссурі в школах заборонили читати роман Курта Воннегута «Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей», а «Норвезький ліс» Харукі Муракамі зник зі списку рекомендованих до прочитання книг у штаті Нью-Джерсі.

Як зазначає видання, останні роки перелік літератури, непригодної шкільним бібліотекам, очолювала дитяча книжка «Разом з Танго їх троє» (And Tango Makes Three), яка розповідає про гомосексуальну пару пінгвінів, які взяли на виховання пташеня.

За даними Reuters, перед початком Тижня заборонених книг державна бібліотека Чарльтон в штаті Массачусетс зняла заборону на книгу Марка Твена «Щоденник Єви». Це видання вилучили з бібліотеки в 1906 році через ілюстрації, що зображують оголену Єву.

Тиждень заборонених книг проводиться щорічно з 1982 року в останній тиждень вересня. Активісти ALA борються з цензурою і заборонами, підкреслюючи, як важливо мати кожному читачеві свою точку зору на літературний твір.

В американських школах також проводиться програма ALA «Заборонена книга» про допустимі межі свободи слова. Учні вивчають твори, які коли-небудь заборонялися або намагалися заборонити, і пишуть твір про те, чи варто було це робити.

Lenta.ru