Вчені вирахували годину народження Франкенштейна

Згідно з обчисленнями техаських астрономів, Мері Шеллі придумала божевільного ученого Віктора фон Франкенштейна і створеного ним монстра між 2 і 3 годинами ночі 16 червня 1816.

Історія створення роману була викладена самою письменницею в передмові до його третього перевидання. За її словами, відправним поштовхом до написання класичного твору стала розмова, в якій брали участь сама Мері з чоловіком, Персі Шеллі, лорд Джордж Байрон і лікар Байрона на ім’я Полідорі. Тоді Байрон запропонував кожному з присутніх написати розповідь про привидів. В одну з таких ночей, як описує Мері Шеллі, вона не могла заснути, і у неї було видіння, де фігурував вчений і створений ним монстр «поки місячне світло пробивався у вікні».

За місячне світло і зачепився Дональд Олсон з Техаського університету в місті Сан-Маркос. Щоб вирахувати, коли саме те відбулося тієї ночі, Олсон з помічниками відвідали віллу, де жила Мері Шеллі, і зробили висновок, що, відштовхуючись від приблизного часу, коли могла відбутися розмова (10-13 червня), можна зупинитися на єдиній даті, коли яскравий місяць міг світити у вікно спальні письменниці. Таким чином, дата народження одного з найвідоміших образів у літературі та фільмах жахів тепер відома з точністю до години.

За матеріалами Znaki та Guardian

  • Mavka

    ото людям нічим зайнятися, їй-Богу