ФСБ перевіряє видавців книг про історію ФСБ

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації звернулася в прокуратуру з проханням надати дані видавців книги Андрія Солдатова та Ірини Бороган «Нове дворянство. Нариси історії ФСБ ». Про це повідомляє «Радіо Свобода».
14 вересня гендиректор Чеховського поліграфічного комбінату отримав листа з УФСБ  Москви і Московській області. У листі ідеться про надання даних осіб, які замовили друк книги «Нове дворянство. Нариси історії ФСБ».

20 вересня про це повідомила Олена Євграфова, директор видавництва «Юнайтед-прес», яке у липні 2011 року випустило «Нове дворянство» російською мовою.
Книга заснована на розслідуваннях Андрія Солдатова та Ірини Бороган, що публікувалися протягом десяти років у різних російських газетах, включаючи «Московские новости» і «Новую газету», а також на матеріалах порталу Ej.ru. Автори книги професійно займаються темою спецслужб і багато років керують сайтом «Агентура.Ru».

Книга стала бестселером у Росії і, за версією «Книжкового огляду», посіла друге місце в рейтингу продажів нон-фікшн.

У жовтні 2010 року «Нове дворянство» вийшло англійською мовою в США і Великобританії у видавництві Public Affairs. Після цього права на неї придбало російське видавництво. За два місяці, що минули з моменту виходу книги, співробітники ФСБ до авторів книги не зверталися.

«Можу припустити, маючи подібний досвід, що ФСБ почала оперативні дії щодо авторів книги і видавництва, – повідомив Андрій Солдатов в інтерв’ю «Радіо Свобода». – Схоже, листом справа не обмежиться».

За останні десять років Солдатова і Бороган у зв’язку з їхніми публікаціями неодноразово викликали на допити до Слідчого управління ФСБ.

Оpenspace.ru