Знайшли рукопис еротичного вірша короля Фрідріха Великого

У Берліні в одному із секретних архівів був виявлений ​​рукопис вірша «La Jouissance» («Насолода»), написаного Фрідріхом Великим у 1740 році. Еротичний вірш був написаний французькою мовою за кілька тижнів до того, як Фрідріх II став королем Пруссії. «Насолоду» опубліковано французькою та німецькою мовами на сайті газети Die Zeit.

Як повідомляє видання, рукопис знайшли серед листів короля. Копію «Насолоди» Фрідріх Великий відправив Вольтеру, із яким він листувався. У супровідному листі майбутній король відзначив, що написав вірш у відповідь на слова його італійського друга, який вважав, що північним європейцям бракує пристрасті.

Die Zeit зазначає, що у вірші Фрідріха можуть описуватися як відверті еротичні емоції і відчуття, так і момент найвищої насолоди героїв – Альгоретті і Хлориди, юної дівчини, персонажа грецької міфології.

У XIX столітті вийшло зібрання віршів Фрідріха Великого, яке складалося з 31 тому, проте «Насолоди» в них не було. У 1912 році був опублікований 10-томний збірник віршів короля, але цей вірш видавці вирішили не включати в добірку, хоча про нього вже було відомо.

Фрідріх Великий (1712-1786) був королем Пруссії в 1740-1786 роках і яскравим представником освіченого абсолютизму. Він писав вірші, історичні замітки, любив музику і мистецтво. У 1742 році він заснував Королівську оперу.

Lenta.ru