46 французьких книжкових магазинів відмічено знаком якості

Міністерство культури Франції надало субсидії на три найближчі роки для ще майже півсотні незалежних книготорговельних точок.

За повідомленням Le Magazine Littéraire, третій рік поспіль у Франції обиралися незалежні книжкові магазини, гідні бути свого роду еталоном: Librairie Indépendante de Référence. Книготорговельні точки, які претендують на подібний знак якості, повинні задовольняти певним вимогам, серед яких: кваліфікований персонал, індивідуальний підхід керівників магазину до формування асортименту (він повинен включати не менше шести тисяч найменувань і складатися не тільки з новинок), постійно діюча культурна програма. Передбачається, що магазин-претендент при цьому відіграє важливу роль у культурному житті місцевого співтовариства або навіть всього населеного пункту.

У цьому році було виявлено 46 книжкових магазинів, які відповідають перерахованим вище вимогам: міністерству культури вони традиційно були запропоновані комітетом Національного центру книги (Centre National du Livre). Усього за підсумками трьох років число «еталонних» книготорговельних точок досягло 514 (у 2009 році «знак якості» було присвоєно 406 з приблизно 3 тисяч працюючих на той момент). Таким чином, ще півсотні магазинів протягом найближчих трьох років будуть користуватися важливими перевагами, включаючи знижені податкові внески, безпроцентні кредити на ремонт приміщень та закупівлю обладнання, субсидії на проведення культурних заходів.

Між іншим, розмови про важку долю незалежних книготорговців в сьогоднішніх умовах у Франції не вщухають. За даними одного зі свіжих досліджень, оборот незалежних книжкових магазинів з 2003 до 2010 року знизився на 5,4%, при цьому в 2009 році спад становив 2,5%, а в 2010 – 3%. Витрати в той же час зростають на 2-3% щорічно. Видавці країни продовжують розробляти спільну програму підтримки незалежної книготоргівлі.

Pro-books