Помер творець першої в світі електронної книги

Помер Майкл Харт, творець першої електронної книги в історії людства, а також – електронної бібліотеки «Проект” Гутенберг “».

Перша електронна книга з’явилася в 1971 році – і стала наслідком простих роздумів Майкла Харта, на той момент студента Університету Іллінойсу, про те, як йому провести час біля комп’ютера, яким йому дозволили покористуватися. Харт вирішив ввести туди текст Декларації незалежності США. «Я хотів зробити що-небудь значне, щоб залишилося в пам’яті комп’ютера і через сотню років, і не зміг придумати нічого кращого – так і народився проект” Ґутенберґ”».

Таким чином, Харт, дійсно, започаткував першу в історії вільну бібліотеку книг в електронному форматі – і, що показово, «Проект “Ґутенберґ”» існує досі і натепер вважається одним з найбільших зібрань електронних книг. Проект ріс поступово: до 1993 року в базі Харта було близько 100 відсканованих або передрукованих текстів, до 1997 – близько тисячі, до 2003 – десять тисяч. На даний момент «Проект”Ґутенберґ”» пропонує всім бажаючим доступ до 36000 найменувань книг на 60 мовах світу.

Як стало відомо, Харт помер у себе удома в місті Урбана, штат Іллінойс, у віці 64 років.

Znaki