За останні шість років Британія втратила до двох тисяч книжкових магазинів

Свіже дослідження у черговий раз підтвердило той факт, що офлайн-книготорговці – зокрема, незалежні – переживають важкі часи.

Як повідомляє газета The Daily Telegraph, аналітики британської компанії Experian провели дослідження, з’ясовуючи, як змінювалася картина традиційної книготоргівлі в Сполученому Королівстві за останні роки. Результати невтішні: з 2005 року у Великобританії були закриті близько 1800 книгарень (враховувалися в першу чергу книготорговельні точки, розташовані в центрах населених пунктів). Якщо у 2005 році налічувалося приблизно 4000 функціонуючих книжкових магазинів цієї категорії, то у липні 2011 року їх залишилося 2178. Таким чином, за останні шість років число книготорговельних точок скоротилося майже вполовину.

Вказуються цілком очікувані причини такого стану: агресивна знижкова політика супермаркетів і мереж, конкуренція з боку онлайн-ритейлерів, а також зростання популярності рідерів та електронних книг. Навіть мережі скаржаться на зменшення числа покупців і втрачають магазини, а незалежні книгопродавці, окрім цього, змушені страждати від високих ставок орендної плати та податкової політики місцевої влади. Велика кількість невеликих книжкових магазинів сьогодні знаходяться на грані закриття.

 

Через скорочення витрат на бюджет в Британії під загрозою закриття знаходяться ще кілька тисяч бібліотек, і жителі різних областей ризикують втратити доступ до книги. Зараз, за ​​даними фахівців Experian, спеціалізованих книготорговельних точок немає в 580 населених пунктах країни.

Рro-books