Вальтер Скотт, основоположник історичного роману, зберігав у будинку пасмо Наполеона

У маєтку знаменитого шотландського письменника Вальтера Скотта знайдено пасмо волосся французького імператора Наполеона Бонапарта.

Реліквію знайшли під час зйомок телепередачі Бі-Бі-Сі Antiques Road Trip. Ведуча програми і експерт з антикваріату Аніта Меннінг вивчала один з експонатів маєтку Ебботсфорда – альбом, що належав Наполеону Бонапарту.

У ньому Меннінг знайшла записку, в яку і був загорнутий локон імператора. У цій записці деякий пан Дальтон (Dalton) писав Вальтеру Скотту, що пасмо волосся йому передав лейтенант Кол Елфінстоун (Col Elphinstone), що служив під керівництвом Велінгтона, повідомляє ВВС News.

Альбом, записку і локон передали експертам, яким належить вивчити знахідку. Планується, що реліквія буде виставлена на публічний огляд.

Виконавчий продюсер передачі Antiques Road Trip Венді Реттрей (Wendy Rattray) назвала знахідку по-справжньому “захоплюючою”, – повідомляє Explore the Borders.

“Наші експерти мандрують по Англії у пошуках захованих скарбів, але нам і в голову прийти не могло, що ми одного дня знайдемо річ такої історичної важливості”, – додала вона. Епізод Antiques Road Trip, знятий у Ебботсфорде, вийде на каналі ВВС Two 14 вересня

Сер Вальтер Скотт, окрім своєї письменницької діяльності, прославився як пристрасний збирач різних історичних цінностей. У його колекції, яка в даний час виставлена в Ебботсфорді, міститься не лише альбом Наполеона, але також годинник Марії-Антуанетти, меч Роб Роя та інші артефакти.

Нагадаємо, що у 2009 році на аукціоні в Чикаго був проданий локон волосся короля рок-н-ролу Елвіса Преслі. Його купили за $15 000 (за іншими даними – за $18 300).

Кореспондент