Відновлена робота української бібліотеки в Москві, звинуваченої у розповсюдженні екстремістської літератури

Міністр закордонних справ України сьогодні під час візиту до Росії побував в Українській бібліотеці у Москві, яка з минулого року опинилася під прицілом російських правоохоронців. З грудня у Бібліотеці української літератури кілька разів проводили обшуки в рамках кримінальної справи за статтею поширення екстремістської літератури. Справу закрили, але, як повідомила Радіо Свобода директор бібліотеки Наталя Шаріна, досі у співробітників ніхто не попросив вибачення.

– Ми дуже радіємо тому, що слідчі органи, правоохоронні органи Росії і Москви, – говорить Наталя Шаріна, – розібралися в усій цій ситуації, ми радіємо насамперед тому, що в постанові, яку ми отримали на руки, записано, що складу злочину в діях ні співробітників, ні мене особисто (оскільки я вже була як звинувачена від 30 червня) не виявлено, не дивлячись на великий «об’єм роботи», який провели (так це записано в постанові слідчого).

Також директорка бібліотеки підкреслила, що колектив бібліотеки перебував під тиском:

– У даному випадку ми вже можемо говорити, що вже зараз робота бібліотеки відновлена повністю, але, звичайно, всі ці вісім місяців ми хвилювалися, кілька місяців ми працювали без принтерів, без сервера, без інтернету – звичайно, ми перебували в повному інформаційному вакуумі. Крім цього, звичайно, ми були в доволі важкому психологічному стані, а також ми переживали за наших читачів, які також зазнавали психологічного тиску.

За матеріалами “Радіо Свобода”