Російський книжковий союз починає боротьбу з «Інтернет-піратами»

Фото – chip.ua

Російський книжковий союз цієї осені зробить ряд кроків, спрямованих проти поширення в Рунеті нелегального контенту.

За повідомленням журналу «Книжкова справа», у продовження недавніх дискусій книжкового союзу та за підтримки Федерального агентства з друку і масових комунікацій буде розгорнута кампанія проти «інтернет-піратства». За словами віце-президента союзу Олександри Шипетіної, проект передбачає два основних напрямки роботи. З одного боку, досягнення домовленості з усіма зацікавленими сторонами (включаючи інтернет-провайдерів) про створення чіткої процедури протидії «піратам». Для обговорення спірних моментів буде зорганізовано «круглий стіл» у Держдумі.

З іншого боку, Російський книжковий союз має намір створити судові прецеденти, тобто ініціювати громадянські процеси проти «піратів». Під час процесів передбачається виявити всі складні моменти і передбачити їх у процедурі, яку планується прописати у спільних деклараціях з провайдерами. Представники союзу зараз ведуть переговори з шістьма популярними авторами, чиї оцифровані твори часто потрапляють в Інтернет нелегально. Від імені цих літераторів і проводитимуться юридичні дії, а рада в даному випадку виступить у ролі публічного консультанта.

Шіпетіна заявила, що книжковий союз за підсумками кампанії сподівається отримати «подвійний позитивний результат»: судові рішення на користь правовласників або, як мінімум, видалення посилань на нелегальний контент і вихід на спільний з провайдерами документ. До грудня планується провести не менше шести заходів, у тому числі «круглі столи» на теми «Охорона авторських прав – вибір автора», «Інтелектуальна власність в Інтернеті», «Книжкові «піратсти» в Інтернеті. Способи ефективної боротьби з «пірасттвом» і «Удосконалення законодавства у сфері авторського права та інтелектуальної власності». За підсумками моніторингу порушень виключних прав відбудеться прес-конференція, а заключні заходи проекту відбудуться на 13-му Міжнародному Ярмарку інтелектуальної літератури «non / fiction», яка відбуватиметься з 30 листопада по 4 грудня цього року.

Pro-books