Дитячою книжкою про 11 вересня незадоволені мусульмани

Дитяча розмальовка про теракт 11 вересня 2001 року із малюнками охоплених вогнем веж-близнят і страти наляканого Осами бен Ладена  викликала незадоволення в американських мусульман. Про це повідомляє газета The Guardian.

«Ми ніколи не забудемо 9/11: Дитяча книжка про свободу» – це назва «орієнтальної розмальовки», виданої в американському видавництві Really Big Coloring Books накладом у 10 тисяч примірників. У видавництві стверджують, що книжку «створено для того, щоб за її допомогою батьки могли розповісти дітям про події 11 вересня». «Книжка чесна, акуратна, шаноблива, вона не соромиться правди», – підкреслюють видавці. Утім, підписи, що супроводжують картинки в розмальовці, свідчать про зворотнє: «Діти, правда така: ці терористичні акти було вчинено ненависниками свободи, радикальними ісламськими мусульманськими екстремістами. Ці божевільні люди ненавидять американський спосіб життя, тому що ми ВІЛЬНІ і наше суспільство ВІЛЬНЕ».

Рада з американсько-ісламських відносин засудила книжку як «огидну»: мовляв, вона зображує всіх мусульман виключно екстремістами, прибічниками тероризму й радикалізму. Відповідно, діти, які будуть читати і розмальовувати  книжку, можуть повірити, що всі мусульмани відповідальні за теракти 11 вересня і навіть більше – кожен, хто вірить в Аллаха, – їхній ворог.

На своє виправдання видавець, Вейн Белл, розповів у телеефірі, що розмальовка «зовсім не показує мусульман у негативному світлі. Це не так. Це книжка про дев’ятнадцятьох терористів, злочинців, які прийшли сюди за наказом дияволопоклонника Осами бен Ладена, щоб убивати людей». Прте Давуд Валід, виконавчий директор Ради з американсько-ісламських відносин, заперечив: «Усвідомлюючи, що це дуже емотивна й делікатна тема, і що були мусульмани, які стали жертвами теракту 11 вересня – а саме вони найпершими відповіли за злочин, – ми вважаємо, що було б більш відповідально, якби в мовному плані мусульман не окреслювали щоразу як радикалів, екстремістів, терористів…».

Видавництво Really Big Coloring Books заявило, що частину коштів, отриманих із продажу розмальовки про теракти 11 вересня, вони віддадуть до Єрусалиму, в організацію «Мости миру», на підтримку «практичних дій, що виражають Божу любов і милість».

ЛітАкцент