Оголосили довгий список книжкової премії The Guardian

Премія престижної газети вручається під різними назвами з 1968 року – потрапити в лонг-лист може будь-який роман, написаний або перекладений англійською, у тому числі і дебютні, – повідомляє журнал «Знаки».

Десять книг, що потрапили в лонг-лист Guardian first book award, були відібрані з 136 претендентів; незважаючи на відсутність жанрових обмежень, більшу частину списку склала художня література. Так, у десятку потрапили дебютні романи Стівена Кельмана під назвою Pigeon English, присвячений гучному вбивству нігерійського хлопчика в Британії, і The Submission американки Емі Уолдман про проблему расової терпимості в Америці після 11 вересня. Кельман і Уолдман позмагаються за приз у розмірі 10 тисяч фунтів стерлінгів із більш досвідченими авторами – Мірза Вахідов з Кашміру з романом The Collaborator, Мері Хорлок з книгою The Book of Lies, Ерін Моргенштерн з мелодраматичним романом The Nightt Circus і Хуаном Пабло Віллалобосом – мексиканським прозаїком, чий роман Down the Rabbit Hole оповідає про життя сина латиноамериканського наркобарона.

Крім романів, у список потрапили поетична збірка Рейчел Боуст Sunreal і три нон-фікшн-твори – книга Сиддхартхи Мукерджі The Emperor of All Maladies про рак, яка вже встигла отримати Пулітцерівську премію, Chavs: The Demonization of the Working Class Оуена Джонса і The Possessed Еліф Батумана.

Наразі колегія, що склала лонг-лист, за участю спеціального журі розпочала роботу над складанням шорт-листа.