Дослідження: усе більше жінок і літніх людей користуються цифровими книгами

За даними нового дослідження Nielsen, серед користувачів пристроїв, що дозволяють читати цифрові книги, стало більше жінок і літніх людей.

Фахівці Nielsen поділилися в блозі компанії деякими подробицями дослідження. Як з’ясувалося, у другому кварталі цього року порівняно з літом минулого серед користувачів рідерів і планшетних комп’ютерів суттєво побільшало жінок, у той час як середній вік власників пристроїв обох типів неухильно зростає.

При тому, що жінки стали дещо охочіше купувати планшетний комп’ютер (43% від загального числа власників цього року проти 39% у минулому), вони все ж таки визначилися зі своїми вподобаннями і зробили явний вибір на користь рідерів. Якщо в третьому кварталі минулого року 46% власників рідерів були жіночої статі, у першому кварталі 2011 року таких спостерігалося вже 56%, а в другому кварталі – 61%. Злегка підросла також частка жінок і серед користувачів смартфонів – з 47% до 50%.

До того ж дослідники виявили, що електронні рідери та планшети досить шидко набирають популярності серед людей середнього і старшого віку. У третьому кварталі минулого року 62% власників «планшетників» були молодшими 34 років, і тільки 10% – старшими за 55. За даними другого кварталу цього року число користувачів молодших 34 років скоротилося до 46% (у першу чергу за рахунок групи 18-24 років: з 23% до 13%), а от тих, кому за 55 років – зросло до 19%. Що стосується користувачів рідерів, то тут також спостерігається досить значне скорочення числа респондентів до 34 років (з 46% до 35%). При цьому частка власників рідерів серед тих, кому 45-54 роки, зросла з 15% до 21%, а тих, кому за 55 – з 25% до 30%.

Pro-books