Премію Гете в 50 тисяч євро отримав арабський поет

Сирійський поет Адоніс – перший поет, що пише арабською мовою, який отримав престижну нагороду – Премію Гете.
81-річний поет, фаворит Нобелівської премії з літератури, отримав премію 28 серпня у Франкфурті. Адоніс  (справжнє ім’я – Алі Ахмад Саїд Асбарі) вважається одним із найкращих авторів сучасної арабської поезії, що поєднує європейський підхід і критичний погляд із дбайливим ставленням до арабської традиційної культури та реалій.

50 тисячами євро Премії Гете нагороджують кожні три роки на день народження Гете.

Її удостоюються поети, які так чи інакше, на думку журі, зберігають у своїй творчості дух великого німецького поета. У різні роки її лауреатами ставали Альберт Швейцер, Зигмунд Фрейд, Дьордь Лугачов, Ернст Гомбрих, Зігфрід Ленц.
До недавнього часу будучи виключно німецькою, в останні роки Премія Гете стала охоплювати діячів мистецтва з різних країн: тим не менше, її вперше отримав письменник арабського походження. Премія існує вже майже сторіччя – з 1927 року, але з 1949-го вручається тільки раз на три роки.
Адоніс не живе в Сирії, ще в юності виїхав звідти за політичними переконаннями: більшу частину життя він прожив у Франції, встигнув попрацювати викладачем арабської літератури в багатьох університетах. З 1980 року Адоніс переїхав до Парижа, де працював консультантом ЮНЕСКО.

За матеріалами The Guardian