Літературний фестиваль у Кашмірі відмінили у зв’язку із загрозою життю учасникам

Перший літературний фестиваль у Кашмірі відмінено у зв’язку із можливою загрозою безпеці учасників. Захід було призначено на 24-26 вересня; планувалося, що в ньому візьмуть участь письменники з різних областей Індії, у їхньому числі і найвпливовіші. Але тепер це літературне свято відкладене, із жалем повідомили організатори.

«Багато авторів висловили своє побоювання у зв’язку з можливими актами насильства проти учасників фестивалю через протести проти його проведення, і ми не хочемо бути причиною зростання нестабільності в регіоні в ім’я свободи слова. У цій ситуації нам не залишається нічого іншого, окрім як відмінити фестиваль», – пояснили вони.

Раніше ходили чутки, що на відкритті фестивалю, який носить назву «Харуд» (у перекладі – «Осінь») виступить відомий письменник Салман Рушді, автор знаменитих «Сатанинських віршів», заборонених в Індії. Щоправда, організатори заперечують, що запрошували скандального букерівського лауреата. Тим не менш, у фестивалі повинні були взяти участь близько 20 письменників із Джамму і Кашміру, і ще 20 – з інших штатів Індії. Але більше 200 осіб, включаючи відомих письменників, уже поставили свої підписи під зверненням, у якому зазначається, що проведення фестивалю – лише спроба створення видимості покращення обстановки в бунтівному штаті і наявності там свободи слова, якою насправді, на їхню думку, не існує в умовах придушення прав людини і тотальної мілітаризації.

Організатори, у свою чергу, вважають, що фестиваль якраз і повинен сприяти відродженню свободи слова, і на даний момент він не скасований, а відкладений до тих пір, поки «здоровий глузд восторжествує», і буде можливість забезпечити повну безпеку учасників і гостей фестивалю.

Кашмір залишається спірною територією, за яку Індія і Пакистан «змагаються» з 1947 року. У результаті військового конфлікту за всі минулі роки загинуло близько 70 тисяч осіб. Звинувачення в систематичних порушеннях прав людини в регіоні заперечуються індійською владою.

The Guardian

  • Kumle

    Мабуть, треба уважніше редагувати після перекладу. Загроза життю, але життя – учасників. Те саме у першому реченні – або для безпеки, або безпеці. Далі – “їїньому”. Далі я вже втомився нагадувати, що “200 чоловік” не можна писати, особливо якщо там не тільки чоловіки. Є слова “осіб”, “душ”, “людей” тощо залежно від контексту