Суд: кому належатимуть авторські права книжкової серії «STALKER»

Чергову судову тяжбу може ініціювати кіпрська компанія Transavision Ltd, субліцензійний договір якої c російським видавництвом був розірваний у липні.
Компанія «Transavision Ltd.”, зареєстрована на Кіпрі, поширила звернення до учасників російського книжкового ринку, у якому заявляє про порушення своїх виключних прав при розповсюдженні книг серії «STALKER», що вийшли в «АСТ». Права на видання книжкової серії, створеної на основі комп’ютерної гри «GSC Game World» до 2009 року належали «Ексмо», потім субліцензійний договір було укладено з видавництвом «Астрель», що входить до групи «АСТ». Як повідомляє журнал «Книжкова справа», нові власники прав свого часу поспішили з випуском видань, що стало приводом для пред’явлення судових претензій з боку «Ексмо», що добився виплати великої компенсації, але не зумів відвоювати сам товарний знак по іншим позовом.

У липні цього року субліцензійний договір між «Transavision Ltd.” І “Астрель» було розірвано. Представники кіпрської компанії вважають, що «АСТ» більше не має права використовувати відповідні об’екти авторського права і «зобов’язане вилучити з продажу матеріальні носії цих об’єктів», тобто книжкову продукцію. У зверненні наголошується, що якщо цього не відбудеться, будуть подані скарги до суду та правоохоронних органів.

Група «АСТ» має намір теж звертатися в судові органи «за фактом поширення недостовірних відомостей». Як повідомляється в заяві групи, видавництво «Астрель» є «власником виключних прав на ВСІ охоронювані правом елементи виданих книг серії«STALKER »: права на тексти отримані від авторів книг, права на оформлення – від художників, шрифти – від ТОВ« НВП «Пара Тайп ». Право на логотип серії підтверджено реєстрацією Роспатентом товарних знаків з дозволу Б.М. Стругацького.

Pro-books