Почався збір підписів за «Букер» неповносправному письменнику, що впав на колії метро

Російський письменник венесуельсько-іспанського походження, Рубен Давид Гонсалес Гальєго, який зараз потрапив до лікарні з важкими травмами, має шанс отримати «Букера десятиліття», – пише журнал Знаки.

Як стало відомо у липні цього року, «Російський Букер» в 2011 році буде вручено в незвичайному форматі: замість премії за книгу року буде видано «Букер десятиліття» за кращий роман з числа тих, що потрапляли в шорт -листи «Російського Букера» за останні десять років. У числі таких книг є і автобіографічний роман «Біле на чорному» Рубена Давида Гонсалеса Гальєго, який в 2003 році став лауреатом премії.

16 серпня паралізований письменник, що наразі проживає у Вашингтоні, впав на колії  в метро, а на нього впав його інвалідний візок, Гальєго отримав численні переломи. Тому Юрій Васильєв, редактор сайту «Радіо Свобода», почав у своєму ЖЖ збір підписів під відкритим листом на адресу журі «Букера» із проханням присудити премію саме Гальєго. «Судячи з усього, йому доведеться пройти тривалий курс лікування і відновлення – курс, ускладнений всім відомими обставинами життя Рубена. При цьому невідомо, чи ці витрати будуть покриті стандартною медичною страховкою, що є у Рубена Гальєго », – так пояснив свою ідею Васильєв. «Багато в чому від вас залежить подальша доля Рубена Гальєго – вже одного разу визнаного вами як автора однієї з кращих книг минулого десятиліття», – додав він.

Грошова винагорода лауреата “Букера десятиліття», нагадаємо, становить 600 тисяч рублів. Наразі під листом уже 387 підписів.