Російські школярі будуть вчитися за електронними підручниками

Учням російських шкіл належить протестувати електронні книги, розроблені компанією «Роснано», чий генеральний директор – Анатолій Чубайс – днями презентував свою ідею.

Ідея створити свою модель електронного рідера народилася у «Роснано» після знайомства з новинкою фірми «Plastic Sonic», чий завод зараз за підтримки російських інвесторів будується в Зеленограді. Саме модель «Plastic Sonic» Чубайс вирішив використовувати як основу для створення навчальних електронних книг-комп’ютерів для Росії.

В електронні планшетники, розроблені «Роснано», вже закачано повний комплект підручників до шостого класу, адаптованих для комп’ютера і забезпечених гіперпосиланнями. Як планується, з 1 вересня тисяча пробних зразків потрапить до шкіл по всій Росії для перевірки у дії. Міністр освіти і науки Росії Андрій Фурсенко також заявив, що якісь електронні підручники вже використовуються в деяких російських школах. Серед переваг таких підручників в порівнянні з паперовими, як стверджують їхні прихильники, – безпека, стійкість до пошкоджень, порівняно доступна ціна, маленька вага і розмір (пристрій настільки тонкий, що його можна було б скрутити у трубочку, якби не жорстка рамка). Наразі в експериментальні моделі записані підручники видавництва «Дрофа».

Поки що орієнтовна ціна одного планшетника становить 12 тисяч рублів, проте за підсумками вдалого експерименту цілком може розпочатися масове виробництво, і ціна, відповідно, знизиться. Однак, навіть незважаючи на це, наразі аналітики вважають, що небезпеку книжковим навчальним видавництвам нові технології не несуть.

znaki.fm