«Forbes» опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників

Джеймс Паттерсон другий рік поспіль очолив рейтинг письменників

Журнал «Forbes» опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників. Очолив список американець Джеймс Паттерсон, автор серії гостросюжетних романів про психолога Алекса Кросса.

За даними журналу, з травня 2010 по квітень 2011 року Паттерсон заробив $ 84 млн.

На другому місці опинилася романістка Даніела Стіл із доходом у $ 35 млн, на третьому – Стівен Кінг, який заробив за 12 місяців $ 28 млн.

Четверту сходинку посів автор детективних романів Джанет Іванович ($ 22 млн), а замикає першу п’ятірку творець серії вампірських романів «Сутінки» Стефані Маєр ($ 21 млн).

До топ-10 найбільш високооплачуваних письменників також увійшли: Рік Ріордан ($ 21 млн), Дін Кунц ($ 19 млн), Джон Грішем ($ 18 млн), Джефф Кінні ($ 17 млн) й Ніколас Спаркс ($ 16 млн).

Автор книг про Гаррі Поттера, британська письменниця Джоан Роулінг не увійшла в десятку найкращих – зі своїми $ 5 млн доходу вона займає в списку 13 місце.

Рейтинг «Forbes» складений на основі даних, наданих найбільшою в книжковій галузі дослідницькою компанією «Nielsen BookScan», головним галузевим журналом «Publishers Weekly», куди надходить інформація з видавництв про річні продажі, а також самими видавцями й літагентами.

Як зазначає редакція «Forbes», обсяг продажів найдорожчого продукту на книжковому ринку – видань у твердій палітурці, призначених для дорослого читача, – за перші шість місяців 2011 року скоротився на 23% (за весь минулий рік – на 5,1%).

У цих умовах все більшого значення набувають електронні книги, мультимедіа та франшизи, орієнтовані на молодіжну аудиторію.

Нагадаємо, що американський романіст, автор «І прийшов павук» та «Цілуючи дівчат» Джеймс Паттерсон очолив рейтинг «Forbes» другий рік поспіль. Минулого разу його заробіток склав 70 млн. При цьому тоді аналітики «Forbes» передбачали, що Паттерсону вдасться значно збільшити свій статок до 2012 року.

Письменник залишається на першій сходинці рейтингу завдяки 150-мільйонному контракту з видавничим домом «Hachette Book Group», укладеним у 2009 році. Паттерсон домовився про видання 17 книг, з яких наразі вийшло 10. Як зазначає «Forbes», романіст працює у співавторстві з іншими письменниками.

novynar.com.ua