Французького письменника Альбера Камю вбили агенти КДБ?

Версія про вбивство Камю агентами КДБ з’явилася в європейській пресі.

Смерть Камю могла бути невипадковою. Його, можливо, усунули за критику Радянського Союзу. Таку гіпотезу висуває італійська Коррьєре дела Сера. Історія вкрай заплутана. Джерелом виступає італійський вчений Джованні Кателлі.

Він, своєю чергою, вивчав щоденник чеського поета і перекладача Яна Забрана. А той посилається на людину, яку називає добре поінформованою.

За цими даними, автомобільна аварія, в якій загинув Камю, була спровокована агентами КДБ. Вони нібито прокололи шини в автомобілі Камю. Що ж до причин такої ненависті радянських спецслужб до письменника, то вона могла бути викликана його різкою критикою режиму.

Альбер Камю назвав різаниною події 56 року в Угорщині, і звинуватив у кровопролитті Дмитра Шепілова – голову радянської дипломатії.

Нібито після цього саме Шепілов і віддав наказ усунути Камю. Ще одна з можливих причин – моральна підтримка, яку надав Камю Борису Пастернаку. Втім, британські дослідники вважають цю історію більш ніж суперечливою.

***

Альбер Камю (07.11.1913 – 04.01.1960) – французький письменник і філософ, представник екзистенціалізму. Лауреат Нобелівської премії з літератури 1957 року.

Альбер Камю загинув у 1960 році, через три роки після присудження йому Нобелівської премії з літератури.

Кореспондент