Популярні романісти напишуть оповідання про нафту за 800 $ за барель та про життя без води

Проект видавництва «Verso» – збірка коротких оповідань на тему можливої ​​екологічної катастрофи. Кожного з письменників, залучених до роботи, попросили продемонструвати своє бачення світу, яким він став би, якби в результаті потепління або похолодання сталися кардинальні зміни в кліматі Землі.

Збірник буде носити назву «I’m With the Bears» – на честь крилатої фрази натураліста Джона Мьюра: «Якщо справа дійде до міжрасової війни, я, мабуть, буду на стороні ведмедів». Серед версій майбутнього, які будуть представлені в книзі –  передбачувана прийдешня криза, за якої нафта буде коштувати по 800 доларів за барель, або ситуація, при якій жорсткі обмеження будуть накладені на використання води. За словами представників видавництва «Verso», їхня мета – продемонструвати, що криза екології та ресурсів може привести людство до «катастрофи неймовірного масштабу». Як сказав активіст охорони навколишнього середовища Білл МакКІББЕН, який написав до книги передмову, «Мистецтво – це спосіб по-справжньому зачепити людей. Учені провели чимало часу, звертаючись до тієї частини мозку, яка найкраще сприймає цифри і графіки, – час перевірити, що ми можемо діяти і на інших рівнях».

Серед авторів, які погодилися взяти участь у проекті, – в основному романісти: наприклад, Маргарет Етвуд, призер Букерівської премії за «Сліпого вбивцю» у 2000 році, і Девід Мітчелл, котрий не тільки неодноразово потрапляв у шорт-лист Букера, а й потрапив у список ста найвпливовіших людей у світі за версією журналу «Time» у 2007 році. Також у проекті візьмуть участь Т. Корагессан Бойл, Хелен Сімпсон, Тобі Літт, Кім Стенлі Робінсон і Паоло Бачігалупі. Збірка вийде у видавництві «Verso» у жовтні цього року.

znaki.fm