Впливовий літературний критик Гарольд Блум порівняв США з Римською імперією

Гарольд Блум порівняв Америку із загниваючою Римською імперією, а також випустив у світ свою тридцять восьму книгу.

 

Гарольд Блум – професор Єльського університету і один з найбільш відомих літературних критиків світу; в Єлі регулярно видаються його монографії на цю тему. Сорок років тому вийшла одна з них – під назвою «The Anxiety of Influence» («Страх впливу»), де Блум пише про вплив літераторів один на одного; тепер з’явилося її своєрідне продовження під назвою «The Anatomy of Influence» («Анатомія впливу»). У ній Блум говорить і про свої особисті переживання з приводу обраної теми – про те, наскільки він сам сприймає і любить літературу як одну з форм мистецтва і письменника як художника на піку натхнення.

 

В інтерв’ю Harpers Magazine Блум розповів не тільки про свою нову книгу, а й про свої політичні погляди – він першим увів у політологічний обіг порівняння Сполучених Штатів початку XXI століття із загниваючою Римською імперією в концепції Едварда Гіббона. За словами Блума, між двома державами «навіть занадто багато спільного – обох президентів Бушів можна порівняти з багатьма з пізньоримскими імператорами». Окрім того, дуже «переконливою» паралеллю Блум вважає політику Риму з використання в арміях варварських найманців з американською системою контрактних військ. Також Блум згадав про своє «розчарування» Бараком Обамою: за словами літературознавця, він «був зачарований ним, коли починалася його президентська кампанія. Він, безумовно, розумна людина і прекрасний оратор. У якийсь момент мені здалося, що його можна порівняти з Марком Аврелієм. Але тепер я швидше назву його псевдо-Аврелієм, тому що в якості президента він, по суті, став продовжувачем справи попереднього глави держави – продовжив всі війни і схвалив усі зміни».

 

Також важливою ідеєю філософії Блума є концепція американської релігії і головних осіб американської культури: дослідник, у тому числі і у своїй новій книзі, зазначає радикальні особливості американського протестантизму, а головною особою американської культури вважає Уолта Уітмена – «нашого національного поета».

znaki.fm