Ірена Карпа назвала ім’я і показала свою новонароджену доньку

Ірена Карпа, яка днями стала матір’ю другої доньки, показала малу світу і навіть назвала її ім’я. Фото письменниця надіслала з Барселони, коли народилася дівчинка.

«Вчора цю іспанську дитину зареєстрували, – розповіли письменниця і музикант. – Ім’я – Кайлаш Хільдегардіс Хенсен. Є ще сакральна частина імені, але ми називаємо її тільки найближчим».

У своєму бейбі-блозі Ірена дала пояснення такому вибору імені.

Наводимо уривок:

«Kailash Hildegardis Hansen

Отже, Kailash Hildegardis Hansen. Навмисне пишу латинкою, щоби бажаючих заплутати.
Перше ім’я ми вже традиційно придумаємо, відправляючись від подруги з Мюнхена. Кудись по дорозі до гір. Я й так всю вагітність до пузяки зверталася на ім’я Кайя, а тут якось так – раз! – і прийшло на думку оце пов’язане з горами, індуїстами й буддистами священне Кайлаш (від санскр. kēlāsa – кристал). Давно туди хотіла навідатися в паломництво. А як оті ритуальні круги навколо священних місцин називаються? Правильно – Кора. Так що все поки сходиться.

Ямайською Каya значить маріхуану. (Тільки то вже потім мені друг прислав таку енциклопедичну довідку, коли свідоцтво готове було. Втім, що б це поміняло? На Ямайці, як мінімум, дитині забезпечена щира любов і респект).
З санскриту то природа чи тіло.
А турецькою так називають камінь, скелю. Ну і є місто Кайя в моєму епічному Буркіна-Фасо, ще одному дестінейшені майбутніх подорожей.
А ще це ім’я і японське (щось я їх гризотами прониклася недавно, шукала японське ім’я для вираження солідарності, і тепер от взнала опосля, що так звати одного з персонажів аніме «Принцеса Мононокі»), і староєврейське, і скандинавське десь. Так що наче все і для всіх зрозуміло має бути – десь типу так, як зватися Джон Сміт. ))

Мідл-нейм

Ну але яка ж порядна людина без мідл-нейму обходиться? Тим паче, в сестри порядної людини, Корени Джіа, тих імен аж 2 ще є, тільки секретних. Все приходить випадково – ми геть недавно навідались у базилику на горі Монтсерат, там якась нереальна ікона Чорної Mare de Deu, однієї з містичних європейських Чорних Мадонн, і, незважаючи на натовпи туристів і паломників, сила відчувається по-справжньому. Тож на стінах коридору, що вели до статуї, були зображені католицькі (чи то пак, каталанські?) святі жінки. Читаю знічев’я імена на фресках, всі діви дивляться фронтально, і лиш одна обернута в профіль. Hіldegardis! От, зразу стало ясно, що це воно. А Інтернет ще й розказав потім, що то була середньовічна вчена, математик, філософ, містик. Та ще й свята на додачу! Непогано для жінки в ті буремні часи, нє?

Таємне, тибетське ім’я

Є в доньки ще одне ім’я, таємне, тибетське. Його навіть в реєстр заносити побоялися, сказали, протизаконно. Ну, це в них таке дурне правило насправді – людина може мати лише 2 імені.
Нічого, що Пікасо при хрещенні назвали Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso?!
Ех, минули золоті деньки…».

 

Нагадаємо, другу доньку Ірена народила в Барселоні (першу, Корену, у Берліні). Пологи приймали дві акушерки в домашніх умовах, а поруч з Іреною знаходився чоловік Норман.

 

За матеріалами kskids.com.ua та jetsetter.ua

  • alina_korolenko

    Це капець якийсь! Аж смішно! Хоча, може, скоро буде модно таке “чудити”)

    Цікаво, а як коротко називати дитинку?)