Колишнього терориста позбавили авторських прав на його книгу

Девіда Хікса позбавили прав на отримання прибутку від власної книги, що розповідає про історію його ув’язнення за підозрою в спонсоруванні терористів – за словами самого Хікса, необгрунтованого.

У рідній країні газети називають Девіда Метью Хікса «австралійським талібом» – «Aussie Taliban». Між тим, сам автор книги «Guantanamo: My Journey» страждає від пост-травматичного нервового розладу і стверджує, що був засуджений несправедливо, а в славнозвісній в’язниці в Гуантанамо піддавався тортурам.

Хікс перебуває на волі з 2008 року – він був затриманий у 2001 році в Афганістані, де навчався в таборах Аль-Каїди (раніше, в 1999 році, австралієць прийняв іслам). За власним твердженням Хікса, він просто хотів пройти військову підготовку і не брав участі у терористичній діяльності безпосередньо.

У 2007 році, після шести років в Гуантанамо, Хікс був офіційно засуджений військовим трибуналом США за змову з метою вбивства і терористичної діяльності. Хікс визнав свою провину в суді; у книзі він стверджує, що зробив це вимушено, після життя в нелюдських умовах протягом шести років. Його мемуари вийшли 16 жовтня 2010 року, і тепер австралійський уряд, вжив заходів, щоб він не зміг отримувати прибуток, виручений від продажів «Guantanamo: My Journey». Рішенням суду сімейний фонд, у який надходили гроші від продажу книги Хікса, був заморожений.

Незважаючи на подібні акції з боку уряду та преси, багатьма книга Хікса на його батьківщині зустрічається з розумінням: в травні 2011 року, представляючи її на письменницькому фестивалі в Сіднеї, Девід Хікс удостоївся овації.

znaki.fm