Опублікована псевдо автобіографія Фіцжеральда, складена із нотаток і газетних колонок письменника

Книга складається із нотаток та газетних колонок американського класика, раніше широкій публіці майже не відомих.

Книга носить назву «Коротка автобіографія» – A Short Autobiography – і підписана ім’ям самого Фіцджеральда, проте являє собою не мемуари, а хроніку життя автора «Великого Гетсбі», складену з його журнальних і газетних публікацій Джеймсом Вестом-третім. Переважно це 19 публікацій, що ввійшли до видання, були призначені для популярних журналів 1920-30-х років; у них Фіцджеральд регулярно звертається до власного життєвого досвіду, ділиться враженнями про поточні події.

Критики характеризують нотатки Фіцджеральда як «легкі та смішні» – у першу чергу це стосується 1920-х років, коли письменник домігся серйозної популярності і став уособленням «джазової ери» в історії американської культури

«A Short Autobiography» включає в себе, наприклад, жартівливе інтерв’ю Фіцджеральда з самим собою або путівник письменника по власній домівці.

П’ятнадцять есе збірки раніше публікувалися у виданні «My Lost City: Personal Essays», 1920-1940, випущеній в 2005 році; ще чотири можуть цілком виявитися незнайомими шанувальникам одного з найбільш «американських» письменників XX століття.

znaki.fm