У Франції 46 годин вголос читатимуть «Війну і мир»

 

В Анже 200 французів публічно прочитають роман «Війна і мир» Толстого. Як очікується, акція триватиме сорок шість годин. Вона стане частиною фестивалю мистецтв «Захопленість», який відвідає близько 200 тисяч глядачів.

Твори Льва Толстого, поряд з Достоєвським, у Франції є найбільш популярними зразками класичної російської літератури. Так, в Парижі є площа Толстого із встановленим на ній бюстом письменника, а минулого року там проводилися заходи, приурочені до сторіччя смерті російського класика. Проте, ідея марафону, який його організатори називають «унікальним виставою», після прочитання 1700-сторінкового роману раніше ніким в життя втілена не була. Читання відбудеться в рамках фестивалю, що проходить в місті Анже втринадцяте. Як очікується, на ньому будуть присутні нащадки письменника, у тому числі президент французького Товариства друзів Льва Толстого Колетт Толста.

Читать книгу будуть по черзі двісті чоловік, наймолодшому з яких 12 років, а найстаршому – 80. Як сказав режисер Калікст де Нігремон, один з організаторів фестивалю, в інтерв’ю газеті «Известия», «всі знають цей роман, але далеко не всі читали його від початку до кінця. У багатьох просто не вистачає сміливості». Своєю акцією він спробує «нагадати французам про один з найвидатніших творів світової літератури». Нігремон зазначив, що французький переклад, який буде використаний в читаннях, був особисто схвалений автором роману.

Читання розпочнеться 9 вересня о 21.30 і буде тривати, як очікується, 46 годин, тобто близько двох діб. Його можна буде подивитися онлайн на сайті фестивалю «Захопленість».

znaki.fm